امیر ثناجو| Amir Sanajou

 عکاس: ؟؟

منطقه نمونه گردشگری آغمیون- سهزاب در فاصله 10 کیلومتری شمال شرقی سراب در مسیر جاده سراب- اردبیل واقع گردیده است. این منطقه که مساحتی بیش از 50 هکتار را شامل می شود، یکی از مناطق بکر و طبیعی شهرستان سراب می باشد.

منطقه به واسطه قرار گرفتن در دامنه های کوه سبلان آب و هوایی خنک در تابستان و برفی زمستانی را شاهد می باشد. موقعیت کوهستانی منطقه و وجود رودخانه آغمیون چای که از کوه سبلان نشات گرفته و از روستاهای سهزاب و آغمیون جاری می گردد، موجب سرسبزی منطقه با پوشش گیاهی مرتع و یک دست گردیده است. دامنه های منطقه و حواشی رودخانه در مسیر جریان آب تا روستای آغمیون جنگل گون بوده و درختان خودرو و باغات میوه، زیبایی وصف ناپذیری را در منطقه حاکم ساخته است.

حاکمیت اقلیم ویژه در این منطقه موجب توسعه محصولات زراعی و لبنی طبیعی گردیده است. سیب، گلابی، زردآلو و عسل طبیعی تولید شده در در باغالت و دشتهای بهشت گون منطقه از شهرت ویژه برخوردار می باشد.

فرازی از گات ها

هات 30 بند 4 - هنگامی که آن دو گوهر همزاد به هم رسیدند زندگی و نازندگی پدید آوردند ، هواخواهان دروغ و تبه کارارن به بدترین وضع روانی دچار و طرفداران راستی و نیکوکاران از بهترین منش یا راحتی خیال برخوردار خواهند گردید و این امر تا پایان هستی ادامه خواهد داشت.
Template Design:Dima Group