امیر ثناجو| Amir Sanajou

 

عکس:؟؟

 شهرستان كلیبر

شهرستان كلیبر با دارا بودن موقعیت جغرافیایی خاص از دیر باز مورد توجه بوده است.این منطقه كوهستانی كه دارای شكارگاه ،پناهگاه و رودخانه های فراوان است از دوره های پیش از تاریخ محل استقرار و سکونت بشری بوده و بدون وقفه نیز ادامه داشته است .

شهر كلیبر بی شك همان شهر بذ تاریخی است كه در بسیاری از اسناد تاریخی اشاره شده است كه به مرور زمان كلمه بذ به بر تبدیل شده و با تركیب كلمه كل كه همان كلی یا قلعه سنگی  است  به كلیبر مبدل گشته است و قلعه جمهور نیز با انتساب از شهر بذ به كلی بذ یا قلعه بذ تغییر یافته است .

مطالعات باستانشناسی در قلعه جمهور قدمت آن را به دوران قبل از اسلام و به اشكانیان می رساند البته در خود شهر به جهت تغییرات و ساخت وسازهای فراوان آثاری ازآن دوران به جا نمانده است.

شهر كلیبر همانند سایر شهرهای تاریخی دارای یك بافت قدیمی است كه درآن می توان مسجد جامع ، بازارهای قدیمی، حمام ، كوچه های تنگ قدیمی را یافت .

  از آثار دیگر به مسجد امامزاده که در فهرست آثار ملی كشور به ثبت رسیده و نیز میتوان به برج فرخی،برج شجاعی،برج حمید و پل قدیمی و تاریخی (سینیخ کورپو )نام برد.

دیدگاه شما


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

فرازی از گات ها

هات 32 بند 15 - به راستی کرپان ها و کاوی ها(1) بدست همان کسانی که از آن ها سلب آزادی کرده اند شکست خواهند خورد و تباه خواهند گشت و آنان که از نعمت آزادی محروم بوده اند در پرتو دو بخشش ایزدی (کمال و جاودانی) از سرای منش پاک یا بهشت بهره خواهند برد. (1) کسانی که به فرمان خدا گوش شنوایی نداشتند و بزرگی و شکوه پروردگار را نادیده می گرفتند یا به زبان دیگر کوران و کرانِ خود خواسته که حاضر به شنیدن حقیقت نبودند.
Template Design:Dima Group