امیر ثناجو| Amir Sanajou

?روستای عنصرود در ۲۰ کیلومتری بخش مرکزی شهرستان اسکو واقع شده‌است که از شمال به روستای ذیجناب از جنوب به روستای کندوان و از غرب به روستای آمقان و از شرق به کوه ‌های سهند می‌رسد. شغل اصلی مردم روستا کشاورزی و دامداری و قالی بافی می‌باشد
?آسانترین راه برای رفتن به روستای عنصرود چنین است:   از جاده آذرشهر - تبریز به شهر اسکو رفته و از جاده داخل شهر که به سمت کندوان میرود ، طی مسیر کرده و بعد از پیمودن چند کیلومتر به دو راهی میرسیم که یکی به کندوان و دیگری به عنصرود میرود. جاده منتهی به عنصرود بسیار زیبا و سرسبز است
?روستای عنصرود به علت سرسبزی و آبادانی یکی از قطب های تولید گل محمدی در آذربایجان شرقی می باشد و به همین خاطر پرورش انبوهی از گلهای محمدی یکی از عوامل شهرت آن و حضور گردشگران در ایام تابستان به شمار می‌رود.
? وجود گلهای محمدی در این روستا علاوه بر زیبا کردن چهره روستا، در تولید عمده و فروش انواع عرقیات و مربا و شربت موثر است و طبیعت روستاهای آذربایجان شرقی و آب و هوای چهار فصل و مساعد آن، زمینه تولید و پرورش انواع مواد خوراکی گیاهی و میوه‌ها را به عنوان زمینه‌ای اثرگذار در جذب گردشگر، در این استان فراهم کرده‌است.
?جشنواره یک روزه گل محمدی همه ساله در روستای عنصرود شهرستان اسکو با هدف معرفی جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان و با حضور علاقه‌مندان، گردشگران و مدیران ارشد کشوری، استانی و منطقه همراه با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با همکاری فرمانداری شهرستان اسکو و سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

طبیعت زیبای بهاری روستای عنصرود اسکو
?عکس: اکبر بابایی

 

طبیعت زیبای روستای پلکانی عنصرود اسکو
 ?روستای پلکانی عنصرود در ۲۰ کیلومتری بخش مرکزی شهرستان اسکو واقع شده است. این روستا دارای چشمه‌های متعدد، آب معدنی و طبیعت ییلاقی بسیار زیبا است.
 ?همچنین دارای مکان های تاریخی وگردشگری مثل قله دقیانوس، مسجد صخره ای، حمام صخره ای و سلطان داغی و چشمه ای معروف به آغ بولاغ می باشد. جشنواره گل محمدی نیز سالانه در این روستا برگزار می گردد.
?Ansarood Village
?Ansarood is located in 20 Km of Osku. Several rivers flow in the village. There are natural attractions in the area such as rocky mosque, rocky Hammam (bath) , Aq Bulaq river
?عكس: پریا بهسام

 

طبیعت زیبای برفی روستای عنصرود اسکو
?عکس: امیر سیمین کفش

 
عکاس: ؟؟

فرازی از گات ها

هات 44 بند 8 - ای هستی بخش یکتا ، پرسشی از تو دارم ؛ خواستارم حقیقت را بر من آشکار سازی. تا بتوانم ای مزدا در مورد آنچه که از سوی تو در دلم تابیده است بیاندیشم. خواستارم در پرتو منش نیک آموزش های تو را درک نمایم و در پرتو راستی از رسایی در زندگی برخوردار گردم. پروردگارا ، چگونه روانم از شادی و آرامش بهره مند خواهد شد.
Template Design:Dima Group