امیر ثناجو| Amir Sanajou

پل دختر

پل دختر در 10km شمال‌شرقی ملكان و در 300m روستای قلعه جوق قرار دارد. بنای این پل تاریخی به سال 951ه.ق (دوره صفویه) بر می‌گردد و همچنان مورد استفاده اهالی منطقه قرار می‌گیرد. وجود این پل تاریخی و طبیعت زیبای اطراف دست به دست هم داده‌اند تا بهانه‌ای برای جمع شدن مردم در روزهای تعطیل و مخصوصا روز سیزده بدر در این منطقه باشد.

 

علی بولاغی

این منطقه در 15km شرق ملكان و در 1km روستای آق مغار قرار دارد. در این منطقه به گفته اهالی روستاهای اطراف3 چشمه وجود داشته است كه در حال حاضر2 چشمه از این3 چشمه خشك شده است و چشمه سوم هم در حال خشك شدن می‌باشد.

همچنین اهالی اطراف معتقدند كه حضرت علی برای گرفتن وضو از آب یكی از این چشمه‌ها استفاده كرده و رد زانوهای ایشان بر روی سنگ باقی مانده است. لذا این منطقه را بنام علی بولاغی یعنی چشمه علی نامیده‌اند. همچنین در این منطقه مقبره ای وجود دارد كه بنای این مقبره جدیدا بازسازی شده است.

دیدگاه شما


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

فرازی از گات ها

هات 50 بند 3 - ای مزدا کسی که نیروی معنوی خشترا و وهومن راهنمای او در زندگی است به اشا یا سرچشمه ی حقیقت خواهد رسید و همچنین کسی که در پرتو بخشایش ایزدی به پیشرفت و آبادانی این جهان دوست داشتنی که دروغ و ریا آن را فرا گرفته است کمک کند از یاری اشا برخوردار خواهد شد.
Template Design:Dima Group