cialis sans ordonnance
راه های آینده ابتدا در اندیشه خردمندان رسم می گردد سپس مردم با کوششی بسیار آن راه ها را خواهند ساخت

 

(نوشته ای از زنده یاد حمید ملازاده، روزنامه ی کیهان، ششم بهمن ۱۳۵۴)

 

تبریز شهر افسانه‌ها است، هنرمندی میخواهد نقاش باشد، صورتگر باشد، آهنگساز باشد و شاعری توانا باشد.

   شهریار اگر حوصله ی اینکار را داشته باشد توانا سان، صورتی، آهنگی، شعری از این افسانه که می‌رود افسانه اش نیز فراموش شود بسازد و تقدیم تاریخ کند، اینک که تبریز و همه چیزش می‌رود تا فراموش شود بگذارید درتماشاخانه ی تاریخ، نام این شهر به عنوان افسانه ای ثبت شود و خاطره ی آن در دل‌ها بماند، بگذارید شهر‌هایی چون شیراز که رونق و صفایی دارند افسنه ی تبریز آیینه ی عبرتی باشد، تابلویی با گذشته ی تابنده و امروز دردناکش، شعری در ردیف حیدر بابای شهریار با همه ی قهر و خشم‌هایش، با تمام عتاب و خطایش به طنین درخشگنابی ( یامان گونه کیم سالوب) صورتی و نقشی که در عمق بی انتهای آن تبریز با عظمت با همه ی کاروانسرا‌ها و حجره‌های پر رونق و خیابان‌های پرشور و حال دیروز و چهره ی غمناک امروزش.

   با کاروانسرا‌ها و حجره‌های فرو ریخته و خالی از سکنه و کاروانش، محله‌های غمبارش چون عین الدوله، قور چای، با ارک پیر و کمر خم شده اش که شاهد زنده ای از گذشته‌های پر رونق ماست و تنها موجودی است که آن روز ما را دیده و امروز ما را نیز حیرت زده می‌بیند…….. اگر به پای صحبت ارک پیر و جهان دیده بنشینیم نکته‌های فراوان از سرگذشت آذربایجان خواهیم شنید، او روزگاری شاهد عظمت و جلال ما بوده است.

   این ارک همه چیز را دیده و به خاطر دارد، قصه‌های از از گذشته‌های دور شنیدن دارد و شاید پایان قصه صبحدمی‌فرح انگیز به دنبال داشته باشد، شاید…

 

 

نوشتن دیدگاه


مکاتبات

   برای ارتباط با اینجانب، می توانید از طریق ایمیل info@sanajou.ir مکاتبه نمایید.

Template Design:Dima Group