دومین بازدید درون شهری کارگروه گردشگری با عنوان «پرسه در شهر» با حضور مهندس امیر ثناجو (باستان سنج و پژوهشگر هنر و معماری)، دکتر رضا خلیلی ( مدیر عامل سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز) و دکتر نیما ولیزاده (طراح معماری یادمان شمس تبریزی باغ گلستان) در روز شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، از ساعت ۱۶ الی ۱۹، به عنوان یک بازدید علمی - گردشگری با محوریت بررسی و شناسایی ساخت و ساز های تاریخی و معاصر و مشکلات معماری - شهرسازی بوجود آمده، برگزار شد.

در این رویداد دکتر خلیلی از شروع همکاری های مشترک بین سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز و کانون معماران و شهرسازان خبر داده و به بررسی شرایط همکاری آتی پرداخته شد.

برنامه، با بازدید از کلیسای مریم مقدس و محله میارمیار آغاز گردید و پس از بازدید از کلیسای کاتولیک ها به محدوده باغ گلستان و خانه هنر تبریز رسید.

 دکتر نیما ولیزاده معمار یادمان شمس تبریزی در خصوص روند معماری این یادمان و نیز در باب مسائلی چون عوامل تاریخی، منظر شناسی و روند طراحی صحبت کردند.

این پرسه، در جهت آشنایی با تاریخچه و دگرگونی های شهری بافت مرکزی تبریز و معماری معاصر آن، بافت کهن محله میار میار و بناهای شاخص معماری آن، موقعیت تاریخی باغ گلستان و یادمان شمس تبریزی واقع در مرکز باغ همراه با گفت و گوی علمی بازدید کنندگان، برگزار گردید.

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید