انجمن مردم­ نهاد گردشگران کهن­شهر تبریز با همکاری شبکه ملی گردشگری حوانان کشور، به مناسبت روز جهانی گردشگری، برنامه ­ای در بازار تاریخی تبریز برگزار نمودند. این برنامه­ ابتکاری روز پنج شنبه یازدهم  مهر ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۰ الی ۱۴ برگزار  شده و از سرای مجموعه بازار امیر شروع گردید در ابتدا امیر ثناجو، دبیر شبکه، طی سخنان کوتاهی فلسفه و اهمیت این روز جهانی را برای حاضرین یادآوری نمود. پس از آن اعضای انجمن با گردش در بخش­های بازار، ضمن توزیع بیش از ۳۵۰۰ برگه فرهنگی در بین کسبه و اهالی و کسبه بازار، با آنها درباره گردشگری و توسعه آن گفتگو نمودند.

   ثناجو، دبیر شبکه ملی گردشگری جوانان کشور، در این باره میگوید: این حرکت خودجوش برای اولین بار است که در کشور انجام می­شود و هدف اصلی ما این است که گامی هر چند کوچک برای ترویج فرهنگ گردشگری برداشته و با دیدگاه­ها و نظرات اهالی بازار کهن تبریز که از ذینفعان مهم صنعت گردشگری در شهرمان هستند بیشتر آشنا شویم و آنها را به مسئولین امر انعکاس دهیم. در تلاش خواهیم بود برنامه­هایی این چنینی را در طی ماه­های آینده نیز برگزار نماییم و به تدریج روی به آموزش­های گردشگری برای عموم مردم خواهیم آورد.

   اهالی و کسبه بازار نیز ضمن تمجید و تشکر بابت انجام چنین برنامه ­ای، نظرات خود را در مورد وضعیت فعلی گردشگری شهر تبریز  با اعضای انجمن بیان نمودند که جمع­بندی این نظرات در قالب گزارش تفصیلی به مسئولین گردشگری استان ارائه خواهد شد.